تبلیغات
فرقان - چهل حدیث ازامام مهدی (ع)
فرقان
یِا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ إَن تَتَّقُواْ اللّهَ یَجْعَل لَّکُمْ فُرْقَاناً

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

چهل حدیث ازامام مهدی (ع)

 قال الامام المهدی(عج ) 

قال الامام المهدی(عج ) 

توجّه امام مهدى(علیه السلام) به شیعیان خویش:ما در رعایت حال شما كوتاهى نمی كنیم و یاد شما را از خاطر نبرده ایم ، كه اگر جز این بود گرفتارى ها به شما روى می آورد و دشمنان، شما را ریشه كن می كردند. از خدا بترسید و ما را پشتیبانى كنید.

عمل صالح و تقرّب به اهل بیت(علیهم السلام):هر یك از شما باید به آنچه كه او را به دوستى ما نزدیك می سازد، عمل كند و از آنچه كه خوشایند ما نبوده و خشم ما در آن است، دورى گزیند، زیرا خداوند به طور ناگهانى انسان را می گیرد، در وقتى كه توبه برایش سودى ندارد و پشیمانى او را از كیفر ما به خاطر گناهش نجات نمی دهد.
تسلیم در مقابل دستورهاى اهل بیت(علیهم السلام):
از خدا بترسید و تسلیم ما شوید و كارها را به ما واگذارید، بر ماست كه شما را از سرچشمه، سیراب برگردانیم، چنان كه بردن شما به سرچشمه از ما بود، در پى كشف آنچه از شما پوشیده شده نروید. مقصد خود را با دوستى ما بر اساس راهى كه روشن است به طرف ما قرار دهید.

تحقّق حتمى حق:خداوند مقدّر فرموده است كه حق به مرحله نهایى و كمال خود برسد و باطل از بین رود، و او بر آنچه بیان نمودم گواه است.

خلقت هدفدار و هدایت پایدار:خداوند متعال، خلق را بیهوده نیافریده و آنان را مهمل نگذاشته است، بلكه آنان را به قدرتش آفریده و براى آنها گوش و چشم و دل و عقل قرار داده، آن گاه پیامبران را كه مژده دهنده و ترساننده هستند به سویشان برانگیخت تا به طاعتش دستور دهند و از نافرمانی اش جلوگیرى فرمایند و آنچه را از امر خداوند و دینشان نمی دانند به آنها بفهمانند و بر آنان كتاب فرستاد و به سویشان فرشتگان برانگیخت تا آنها میان خدا و پیامبران ـ به واسطه تفضّلى كه بر ایشان روا داشته ـ واسطه باشند.

ظهور حق:هرگاه خداوند به ما اجازه دهد كه سخن گوییم، حق ظاهر خواهد شد و باطل از میان خواهد رفت و خفقان از [سرِ] شما برطرف خواهد شد.

تفتیش ناروا:حضرت مهدى(علیه السلام) در خصوص كسانى كه در جستجوى او بوده اند تا به حاكم جور تحویلش دهند فرموده است: آن كه بكاود، بجوید و آن كه بجوید دلالت دهد و آن كه دلالت دهد به هدف رسد و هر كه [در مورد من] چنین كند، شرك ورزیده است.

ظهور حق به اذن حق:ظهوری نیست، مگر به اجازه خداوندمتعال و آن هم پس از زمان طولانى و قساوت دلها و فراگیر شدن زمین از جور و ستم.

مدّعیان دروغگو:آگاه باشید به زودى كسانى ادّعاى مشاهده (نیابت خاصّه) مرا خواهند كرد. آگاه باشید هر كس قبل از «خروج سفیانى» و شنیدن صداى آسمانى، ادّعاى مشاهده مرا كند دروغگو و افترا زننده ست; حركت و نیرویى جز به خداى بزرگ نیست.

دنیا در سراشیبى زوال:دنیا فنا و زوالش نزدیك گردیده و در حال وداع است، و من شما را به سوى خدا و پیامبرش ـ كه درود خدا بر او و آلش باد ـ و عمل به قرآنش و میراندن باطل و زنده كردن سنّت، دعوت میكنم.

ذخیره بزرگ:من باقیمانده از آدم و ذخیره نوح و برگزیده ابراهیم و خلاصه محمّد (درود خدا بر همگى آنان باد) هستم.

حجّت خدا:ستمگران پنداشتند كه حجّت خدا از بین رفته است، در حالى كه اگر به ما اجازه سخن گفتن داده می شد، هر آینه تمام شك ها را از بین می بردیم.

عطسه، نشانه سلامت:نسیم، خدمتكار حضرت مهدى(علیه السلام) گوید: آن حضرت به من فرمود:آیا تو را در مورد عطسه كردن بشارت دهم؟ گفتم: آرى. فرمود: عطسه، علامت امان از مرگ تا سه روز است.

نماز، طردكننده شیطان:هیچ چیز مثل نماز، بینى شیطان را به خاك نمی مالد، پس نماز بخوان و بینى شیطان را به خاك بمال.

اذن مالك:تصرّف در مال هیچ كس بدون اجازه او جایز نیست.

 استعاذه به خدا:پناه به خدا میبرم از نابینایى بعد از بینایى و از گمراهى بعد از راهیابى و

از اعمال ناشایسته و فرو افتادن در فتنه ها.

اسوه هاى حقیقت:حقّ با ما و در میان ماست،كسى جز ما چنین نگوید،مگر آن كه دروغگو و افترا زننده باشد.

ظهور فرج به اذن خدا:امّا ظهور فرج، موكول به اراده خداوند متعال است و هر كس براى ظهور ما وقت تعیین كند دروغگوست. و امّا گفته كسانى كه پنداشته اند امام حسین(علیه السلام) كشته نشده، كفر و دروغ و گمراهى است.

شناخت خدا:همانا خداوند متعال، كسى است كه اجسام را آفریده و ارزاق را تقسیم فرموده، او جسم نیست و در جسمى هم حلول نكرده، «چیزى مثل او نیست و شنوا و داناست».

ائمّه(علیهم السلام) دست پرورده هاى پروردگار:خداوند با ماست، و به جز ذات پروردگار به چیزى نیاز نداریم، و حقّ با ماست. اگر كسانى با ما نباشند، هرگز در ما وحشتى ایجاد نمیشود، ما دست پرورده هاى پروردگارمان، و مردمان، دستپرورده هاى ما هستند.

دانش حقیقى:دانش، دانش ماست، از كفر كافر، گزندى بر شما نیست.

اتّفاق و وفاى به عهد:اگر شیعیان ما ـ كه خداوند آنها را به طاعت و بندگى خویش موفّق بدارد ـ در وفاى به عهد و پیمان الهى اتّحاد واتّفاق میداشتند و عهد و پیمان را محترم میشمردند، سعادت دیدار ما به تأخیر نمیافتاد و زودتر به سعادت دیدار ما نائل میشدند.

پیروان نادان:حضرت مهدى(علیه السلام) به محمّد بن على بن هلال كرخى فرموده اند :نادانان و كمخردان شیعه و كسانى كه بال پشه از دیندارى آنان محكمتر است، ما را آزردند.

بیزارى از غالیان:من از افرادى كه میگویند: ما اهل بیت [مستقلااز پیش خود و بدون دریافت از جانب خداوند] غیب میدانیم و در سلطنت و آفرینش موجودات با خدا شریكیم، ما را از مقامى كه خداوند براى ما پسندیده بالاتر میبرند، نزد خدا و رسولش، بیزارى میجویم.

سجده شكر:سجده شكر از لازمترین و واجبترین مستحبّات است.

فضیلت تعقیبات نماز:فضیلت دعا و تسبیح بعد از نمازهاى واجب در مقایسه با دعا و تسبیح پس از نمازهاى مستحبى، مانند فضیلت واجبات بر مستحبّات است.

سجده، مخصوص خداست:سجده بر قبر جایز نیست.

راه اندازى كار مردم:خودت را [براى خدمت] در اختیار مردم بگذار، و محلّ نشستن خویش را درِ ورودى خانه قرار بده، و حوائج مردم را برآور.

امنیّت بخش زمین:وجود من براى اهل زمین، سبب امان و آسایش است، همچنان كه ستارگان سبب امان آسمان اند.

رجوع به راویان حدیث:در پیشامدهاى مهمّ اجتماعى به راویان حدیث ما مراجعه كنید، زیرا كه آنان حجّت من بر شما هستند و من هم حجّت خدا بر آنان هستم.
مطاع، نه مطیع كسى:هریك از پدرانم بیعت یكى از طاغوت هاى زمان به گردنشان بود، ولى من در حالى قیام خواهم كرد كه بیعت هیچ طاغوتى به گردنم نباشد.

 آفتاب پشت ابر:كیفیت بهره ورى از من در دوران غیبت، مانند كیفیت بهره ورى از آفتاب است هنگامى كه ابر آن را از چشم ها پنهان سازد.

سبقت اراده خدا بر همه چیز:راستى كه مقدّرات خداوند متعال، مغلوب نشود و اراده الهى مردود نگردد و چیزى بر توفیق او پیشى نگیرد.

علّت اصلى غیبت امام(علیه السلام): .اما علت و فلسفه آنچه از دوران غیبت اتفاق افتاده [كه درك آن براى شما سنگین است] آن است كه خداوند در قرآن فرموده: «اى مؤمنان از چیزهایى نپرسید كه اگر آشكارتان شود، بدتان آید

آگاهى هاى امام(علیه السلام):علم و دانش ما به خبرهاى شما احاطه دارد و چیزى از اخبار شما بر ما پوشیده نمی ماند.

دعاى فراوان:براى تعجیل فرج زیاد دعا كنید، زیرا همین دعا كردن، فرج و گشایش شماست.

 سؤال نامطلوب:درهاى سؤال را از آنچه كه مطلوب شما نیست ببندید.

آخرین اوصیا:من آخرین نفر از اوصیا هستم، خداوند به وسیله من بلا را از خانواده و شیعیانم برطرف می گرداند.
حجّت خدا در زمین:زمین خالى از حجّت خدا نیست، یا آشكار است و یا نهان.

علمدار هدایت در هر زمان:هرگاه علم و نشانه اى پنهان شود، علم دیگرى آشكارگردد، و هر زمان كه ستاره اى افول كند، ستاره اى دیگر طلوع نماید

 

طواف یار
چهارشنبه 15 مهر 1388 06:57 ب.ظ
سلام وبلاگتون عالیه با مطلب نامه ای به بهشت به روزم .

گل اشکم شبی وا می شد ای کاش شهادت قسمت ما می شد ای کاش
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : طریق وصال

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان