تبلیغات
فرقان - اشتباهات را می توان با معیار عكس العمل بیگانان دریافت و جبران كرد
فرقان
یِا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ إَن تَتَّقُواْ اللّهَ یَجْعَل لَّکُمْ فُرْقَاناً

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اشتباهات را می توان با معیار عكس العمل بیگانان دریافت و جبران كرد

 

دیده بان نیوز: رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم چالوس و نوشهر فرمودند: با معیار عكس العمل خشمگینانه یا شادمانه بیگانگان در مقابل حوادث و رویدادها در بسیاری از موارد می‌توان اشتباهات را دریافت و جبران كرد.

دیده بان نیوز: رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم چالوس و نوشهر فرمودند: با معیار عكس العمل خشمگینانه یا شادمانه بیگانگان در مقابل حوادث و رویدادها در بسیاری از موارد می‌توان اشتباهات را دریافت و جبران كرد.

به گزارش دیده بان از نوشهر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، مردم مومن و خونگرم نوشهر و چالوسی در زیر باران شدید پاییزی بهار پیوند مردم و رهبری را باردیگر جلوه‌گر كرد.
مردم پرشور و پرمحبت این منطقه كه در زیربارش بی‌دریغ رحمت الهی كه در ورزشگاه شهدای هفتم تیر چالوس و خیابان‌های اطراف چشم انتظار دیدار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بودند، به محض دیدن ایشان با ابراز احساسات عمیق قلبی صحنه‌هایی به راستی پرشكوه و بیاد ماندنی آفریدند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار مردم مازندران و گیلان را مدافعان سرسخت جبهه حق خواندند و خاطرنشان كردند: با وجود تلاش و سرمایه‌گذاری فوق‌العاده رژیم طاغوت برای دین‌زدایی و اخلاق‌زدایی در این دو استان مردم این مناطق زیبا و سرسبز در دوران انقلاب، جنگ تحمیلی و تمام حوادث 30 سال اخیر با تقدیم بیش از 21 هزار شهید پیشتاز دفاع از اسلام و انقلاب و نظام اسلامی بودند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تبیین نكاتی درباره مسائل كلی كشور و انقلاب‌ بصیرت را نیاز اصلی جامعه خواندند و خاطر‌نشان كردند: بصیرت اجازه نمی‌دهد "‌غبار آلودگی فتنه " كسی را گمراه كند.
ایشان توصیه پروردگار بر پیامبر اعظم(ص) و پیروان محمدی را درباره حركت توأم با بصیرت یادآوری كردند و افزودند: بصیرت قطب‌نمای صحیح حركت در اوضاع اجتماعی پیچیده امروز است به گونه‌ای كه اگر كسی این قطب‌نما را نداشت و نقشه‌خوانی را بلد نبود، ممكن است ناگهان خود را در محاصره دشمن ببیند.
رهبر انقلاب اسلامی بصیرت ملت و آگاهی جوانان را كند كننده تیغه‌های دشمن دانستند و افزودند: اگر بصیرت نباشد انسان حتی با نیت خوب ممكن است گمراه شود و در راه بد قدم بگذارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بصیرت را برای شناخت هدف، تشخیص راه صحیح رسیدن به هدف، تشخیص دشمن و موانع راه و شناخت راه‌های برطرف كننده موانع كاملا ضروری برشمردند.
علاقه و احترام ملت‌ها به نظام اسلامی و حساسیت آنها به مسائل داخلی ایران نكته دیگری بود كه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برای تبیین حركت بصیرانه در داخل كشور به آن پرداختند و آحاد مردم، جوانان، روحانیون، دانشگاهیان، حوزویان و اصحاب فرهنگ و ادب را به درك اهمیت حیاتی این مسئله و مجهز شدن هر چه بیشتر به سلاح بصیرت و آگاهی توصیه موكد كردند.
ایشان با یادآوری نگرانی ملت‌های علاقمند به اسلام و جمهوری اسلامی از برخی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری افزودند: حضور 85 درصدی ملت در این انتخابات ملت‌های مسلمان را شادمان كرد، اما وقتی دشمن برای تخریب این حضور حداكثری و پیروزی بزرگ سیاسی به شایعه افكنی، تهمت‌زنی و ایجاد اغتشاش در هر گوشه‌ای از كشور دست زد دوستداران جمهوری اسلامی نگران شدند و این واقعیت نشان‌دهنده استمرار علاقمندی به تفكر جمهوری اسلامی در جهان اسلام حتی پس از 30 سال است.
رهبر انقلاب اسلامی آمیختن حق با باطل و دشوار كردن تشخیص حق و حقیقت را شیوه دیرینه مخالفان اسلام دانستند و با یادآوری هشدار امیر مومنان در این باره افزودند: بصیرت مهم‌ترین راه مقابله با این فتنه آفرینی‌ها ست.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بیان یكی از معیارهای مهم تشخیص "راه و اقدام صحیح از مسیر غلط " افزودند: هر حركتی كه دشمنان خونی ملت و نظام اسلامی یعنی استكبار و صهیونیسم را خشمگین كند، حركتی صحیح و در مسیر حق است و هر اقدام و مسیری كه آنها را خوشحال و ذوق زده كند و در تبلیغات و سیاست‌هایشان بر آن تاكیدكنند، مسیری كج، غلط و زاویه‌دار است.
ایشان تاكید كردند: با این معیار یعنی عكس العمل خشمگینانه یا شادمانه بیگانگان در مقابل حوادث و رویدادها در بسیاری از موارد می‌توان اشتباهات را دریافت و جبران كرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین "‌جمهوری اسلامی‌ " را در ركن نظام برشمردند و در تبیین مفهوم حقیقی جمهوریت افزودند: مشاركت و احساس مسئولیت مردم در تشكیل نظام و روی كار آوردن مسئولان از جلوه‌های جمهوریت است.
ایشان افزودند: معنای دیگر جمهوریت این است كه مسئولان نظام باید از مردم و با مردم باشند، رفتارشان شبیه مردم باشد و اثری از دیكتاتوری، خوی اشرافی‌گری و بی‌اعتنایی به مردم در آنها دیده نشود.
احترام به عقاید و ارزشهای مردم و اهتمام به " حیثیت، شخصیت و هویت " ملت، بعد دیگری از جمهوریت نظام بود كه رهبر انقلاب به آن اشاره كردند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین اسلامیت نیز به استواری و اتكای پایه‌های نظام به " دین و شریعت و معنویت " اشاره و خاطرنشان كردند: در جمهوری اسلامی، ابعاد مختلف جمهوریت نیز، پشتوانه اسلامی و معنوی پیدا می‌كند و هر كاری برای آباد كردن دنیای مردم و استحكام و اعتلای نظام، پاداش الهی دارد.
رهبر انقلاب اسلامی با توجه به مفهوم حقیقی جمهوریت و اسلامیت نظام، جمهوری اسلامی را نسخه‌ای بی‌نظیر پس از صدر اسلام دانستند و افزودند: دشمنی دیكتاتورها و سلطه‌گران جهانی با این نشان، مسئله‌ای طبیعی است اما نتیجه 30 سال چالش آنها با جمهوری اسلامی، پیشرفت شگفت انگیز ملت بزرگ ایران است كه به فضل الهی، از این پس نیز ادامه خواهد یافت.
ایشان در بخش دیگری از سخنانشان، دریا و جنگل را دو ثروت عظیم ملت و دو فرصت بزرگ برشمردند و افزودند: مسئولان دولتی باید ضمن جلوگیری از سوء استفاده‌های طمع‌كاران و طالبان منافع شخصی، برای بهره‌برداری بهینه او اقتصادی از این دو نعمت خدادادی، برنامه‌ریزی و تلاش كنند به گونه‌ای كه در این مناطق، فقر معنا نداشته باشد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رعایت حریم‌های الهی و احترام به دین و اخلاق مردم را در هر گونه استفاده از " جنگل و دریا و زیبایی‌های منطقه شمال " ضروری داشتند و افزودند: تحقق این مهم نیازمند همكاری مستحكم و متقابل دولت و مردم است.
در ابتدای این دیدار آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران ضمن خیر مقدم به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفت: حضور پرشكوه مردم چالوس و نوشهر در این دیدار آن هم در زیر باران شدید شوق ایمان و پیوند ناگسستنی ملت با رهبری انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از دیدار صبح امروز با مردم چالوس و نوشهر و در پایان سفر دو روزه به این منطقه به تهران بازگشتند.  

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : طریق وصال

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان